Přihlášení | Registrace (CZ) | Registration (EN)
Aktuálně | Ke stažení | O projektu | Kontakty | Partneři | Facebook

Termín a témata, logo, znělka - miniseriál 3

Termín pohádkového nocování vybíráme vždy tak, aby to byl nejbližší pátek k datu 2. duben, kdy se H.Ch.A. v roce 1805 narodil, ale také tento den slavíme jako Mezinárodní den dětské knihy. V roce 2023 to bude pátek 31. března. Pokud u vás není možné přímo nocování, ale noc zorganizovat chcete, může to být i dopoledne, odpoledne, můžete končit třeba ve 20:00, ve 22:00, jak vám to jen organizační možnosti dovolí... v tom případě prosíme, abyste tuto informaci uvedli v poznámce u registračního formuláře Téma: bývá stanoveno podle významných kulturních výročí.
V roce 2023 budeme dětem připomínat:
100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové (Velmi rád souhlasím s použitím ilustrací mé matky k propagaci Andersenem. Pro informaci: v předvánočním období vyjde nové vydání Aškenazyho Putování za švestkovou vůní. Knížka by Vás mohla při této přiležitosti inspirovat. Je to na vás a já Vám mohu jen popřát hodně spokojených dětí, pro které tato akce bývá opravdu zážitkem. S pozdravem Ivan Zmatlík)100. výročí narození Daisy Mrázkové, pozdrav přikládáme do přílohy a děkujeme Světlaně Šafářové z pražské pobočky Dittrichova za jeho nalezení :-)
180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko...
A ještě přibylo 90 let Ferdy Mravence (poprvé 1933 v Lidových novinách) a 100. výročí založení The Walt Disney Studios + Myšák Mickey (1928=95 let).
Téma NENÍ povinné - podle místních podmínek si mohou organizátoři zvolit téma vlastní (v minulých ročnících to byli například V.Čtvrtek, J. Foglar, K. Čapek, O. Sekora, J. Trnka, časopis Mateřídouška, Čtyřlístek, H. Potter... ) Snažíme se, aby témata kopírovala významná literární výročí jednotlivých ročníků a pro zahraniční účastníky vždy hledáme Andersenovu pohádku, která v tom kterém roce "slaví" kulaté výročí vzniku. Logo Noci s Andersenem - tedy medvídka, nakreslil František Petrák z UMPRUM v Uherském Hradišti v roce 2002. I s logem se dá pracovat - můžete si je s dětmi vytisknout a nalepit, můžete si vyrodit společně placky, vytvořit nálepky... Znělku Noci s Andersenem složil v roce 2007 tehdy mladý čtenář Knihovny A.Marka v Turnově, nyní skladatel, dirigent, klavírista Martin Hybler. Znělka může noc zahájit i ukončit, dá se k ní složit a následně zazpívat vlastní text , můžete společně vytvořit vlastní báseň, pokřik, ... Znělka i logo jsou ke stažení na webuwww.nocsandersenem.cz v oddíle Ke stažení

Najdi svoji knihovnu

Vyberte si kraj