Přihlášení | Registrace (CZ) | Registration (EN)
Aktuálně | Ke stažení | O projektu | Kontakty | Partneři | Facebook

První info pro organizátory letošní pohádkové noci

Milé přítelkyně a milí přátelé Noci s Andersenem!

**Jak jistě víte, v pátek 30.března 2012 odstartuje již 12.společná Noc s Andersenem, kromě pohádek dánského pohádkáře H.Ch.Andersena chceme nabídnout do knihoven, škol, družin, ústavů... také výročí narození Jiřího Trnky. Jistě víte, že to byl první český ilustrátor, kterému bylo v roce 1968 uděleno nejvyšší ocenění za dětskou knihu - medaile Hanse Christiana Andersena. Samozřejmě výročí slaví i další výzmané osobnosti, svůj program můžete nasměrovat např. na Boženu Němcovou, Zdeňka Milera, Josefa Čapka, Eduarda Petišku, Josefa Václava Slácdka, Kamila Lhotáka, Charlese Dickense...

**Obrázek na pohlednici a na plakátek k letošní NsA vytvořil Tomáš Řízek, text na pohlednici dodala Petra Braunová, vše je z chystané knihy O chlapci, který spadl z nebe, kapitolku z knihy nám Petra Braunová přislíbila ke společnému nočnímu čtení, opět tedy budeme moci ochutnat knížku, která teprve vyjde (o Vánocích)... Už se moc těšíme!!!

**Noční soutěž přislíbilo nakladatelství Albatros, soutěž připravuje i výrobce čajů Pickwick, který vylosuje ze všech zaregistrovaných míst ta, kam poputuje "noční" balíček s čaji k pohodovému usínání...

**Spoustu informací objevíte na webu Noci s Andersenem (v současné době probíhá jeho aktualizace, tak buďte trpěliví, prosíme), bude zde itinerář s radami, na co nezapomenout : http://www.knihovnabbb.cz/cz/node/531 .

**Můžete si vytisknout plakátek k letošní noci, který připravil Tomáš Řízek, je na: http://nocsandersenem.cz/ke-stazeni.html , pod textem Klub dětských knihoven SKIP ČR a spojkou a si můžete vložit textové pole s názvem své knihovny, školy či jiné organizace a pak vše vytisknout.

K dnešnímu dni (24.1.2012) je registrováno 210 knihoven, 137 škol v ČR, 27 ostatních organizací v ČR, 57 míst na Slovensku, těší nás, že se přidávají také organizátoři Českých škol bez hranic z Londýna, Paříže, Ženevy, Český krajanský spolek v Oděse, že s námi oopět budou nocovat děti v Českém rozhlase, ve Slovinsku, děti v dětských domovech, hasiči, pionýři... Máme radost z každé přihlášku a věříme, že i letos vytvoříme prima virtuální partu čtoucích a čtecích nadšenců.

Těšíme se na Vás i na společnou pohádkovou noc, pohádkám zdar! Matky Andersenky Hana a Mirka

Najdi svoji knihovnu

Vyberte si kraj