Přihlášení | Registrace (CZ) | Registration (EN)
Aktuálně | Ke stažení | O projektu | Kontakty | Partneři | Facebook

27. březen se už blíží...

15. jubilejní pohádková Noc s Andersenem už je za dveřmi, přípravy vrcholí, narostl počet registrovaných míst i účastníků, na mnohá místa už nakladatelství Albatros stihlo doručit pohlednice s obrázkem z knihy Na hradě Bradě Jana Smolíka, kniha komiksů by už měla být v prodeji.

Potěšil nás režisér Zdeněk Troška, jeho slova nocujícím dětem přepošleme stejně jako poselství textaře Pavla Cmírala, autora textu písně Ty jsi můj strašnej zloděj času, která by se mohla stát letošní připomínkou 210. výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Velvyslanectví Dánského království opět vypraví dvě delegace, které letos budou číst pohádky v Městské knihovně v Chrudimi a v Základní škole v Pacově.  Na mnohá místa se chystají pracovníci Eurocenter, aby přinesli dětem soutěžní kvízy a hry.

Víme, že i letos budou mnohé knihovny a školy na počest narození dánského pohádkáře sázet pohádkové stromy - Fabularius Anderseni, které obohatí virtuální pohádkový les. Kmotrem letošního turnovského pohádkovníku se stane redaktor Václav Žmolík.

Český rozhlas Dvojka - Rádio Junior chystá večerní a noční vysílání v klubu Rádia Junior od 19.00 do 24.00, v němž mimo jiné vystoupí Jiří Lábus, Ivona Březinová, Magdaléna Šorelová, Zora Jandová, Petr Vacek či Braňo Holiček.

Na mnohá místa dorazí samotný Hans Christian, například zavítá za dětmi a spisovatelkou Petrou Braunovou do Měčína v Plzeňském kraji v podání herce a režiséra Jana Kačera.

Vydavatel pan Laňka přichází s nabídkou koupě knihy Jana Drdy Hastrmani, více na jejich webu.

Společnou noční četbou bude kapitolka z knihy Sandry Vebrové Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi.

Portál Veverušák už zpřístupnil literární a kreslířskou soutěž, více na webu www.veverusak.cz

Národní centrum bezpečnějšího internetu připravilo soutěž Noc s Andersenem a Sejfíkem, brožurky Hrajte si a učte se být online a Web We Want jsou k dispozici v Národní knihovně ČR v Praze.

I letos budeme hledat v anketě SUK-Čteme všichni spolu s Národní pedagogickou knihovnou Komenského v Praze tu nej knihu loňského roku a snad i letos bude udělena Cena nočních spáčů.

 

 

Najdi svoji knihovnu

Vyberte si kraj